Outwell Contour Junior Deep Blue - Left Side Zipper - Sovepose
Pris: 499,95 DKK
På lager
Leveringstid 2-4 dage
Fragt fra 39,-
Dansk webshop
100 dages returret
Gratis fragt ved 699,-
Specifikationer for Outwell Contour Junior Deep Blue - Left Side Zipper - Sovepose
Outwell Contour Junior har alle de imponerende funktioner fra voksenudgaven i en mindre størrelse, der giver børnene mere komfort. Det innovative vendbare design gør det muligt at justere temperaturgraden, mens en indbygget, aftagelig pude øger sovekomforten. Ideel til sommerferier med familien. Læs mere om vores Caring Choice-initiativer her.| Størrelse | 170 x 70 (LxB) |
| Kropslængde | 140 cm |
| Sæson | 2 |
| Yderstof | 230T mikrofiber polyester |
| Inderstof | 190T børstet polyester med præg |
| Fyld | 650 g Isofill, genanvendt polyester |
| Konstruktion | Overside med to lag/underside i enkelt lag |
| Lynlås | 2-vejs-lynlås - autolås, "L"-form |
| Farve | Blue |
| Materialesammensætning | Yderstof: 100% polyester Inderstof: 100% polyester Fyld: 100% polyester |
| Caring choice | PFAS fri / Fyld: 100% genanvendt polyester |
| Størrelse (pakket) | 36 x 21 cm |
| Vægt | 1100 g |
| EAN | 5709388159038 |
| Number | 230515 |
| SKU | 230515 |
| EAN | 5709388159038 |
| Brand | Outwell |
| Varetype | Sovepose |
| Brand -> Varetype | Outwell -> Sovepose |
| Varetype -> Brand | Sovepose -> Outwell |
| Manual til Outwell Contour Junior Deep Blue - Left Side Zipper - Sovepose | |
| Manual | |
Spar
40%
40%
Fri fragt
Spar
9%
9%
Fri fragt
DKK 1.900,00
På lager




