Outwell Campion Lux Xl Blue - Left Side Zipper - Sovepose
DKK 579,95
Denne vare kan i øjeblikket ikke købes.Specifikationer for Outwell Campion Lux Xl Blue - Left Side Zipper - Sovepose
Få ekstra varme til en god pris med Outwell Campion Lux XL soveposen. Med et ekstra lag isolering er Campion Lux XL ideel til camping lidt uden for sæsonen eller til sommerture længere mod nord. XL-størrelsen giver ekstra benplads, og der er en inderlomme til småting samt en indbygget, aftagelig pude.| Størrelse | 225 x 105 cm (LxW) |
| Kropslængde | 195 cm |
| Sæson | 3 |
| Yderstof | 190T børstet polyester |
| Inderstof | 190T børstet polyester |
| Fyld | 1200 g Isofill, genanvendt polyester |
| Konstruktion | 2-lags offset |
| Lynlås | 2-vejs-lynlås - autolås, "L"-form |
| Temp (Tcomfort) kvinder | 5 |
| Temp (Tlimit) mænd | -1 |
| Temp (Textreme) | -16 |
| Farve | Blue |
| Materialesammensætning | Yderstof: 100% polyester Inderstof: 100% polyester Fyld: 100% polyester |
| Caring choice | PFAS fri / Fyld: 100% genanvendt polyester |
| Størrelse (pakket) | 45 x 26 cm |
| Vægt | 2400g |
| EAN | 5709388160706 |
| Number | 230528 |
| SKU | 230528 |
| EAN | 5709388160706 |
| Brand | Outwell |
| Varetype | Sovepose |
| Brand -> Varetype | Outwell -> Sovepose |
| Varetype -> Brand | Sovepose -> Outwell |
| Manual til Outwell Campion Lux Xl Blue - Left Side Zipper - Sovepose | |
| Manual | |
Spar
40%
40%
Fri fragt
Spar
9%
9%
Fri fragt
DKK 1.900,00
På lager



