Fri fragt
Outwell Camper Prime Green - Right Side Zipper - Sovepose
Pris: 799,95 DKK
På lager
Leveringstid 2-4 dage
Fri fragt
Dansk webshop
100 dages returret
Gratis fragt ved 699,-
Specifikationer for Outwell Camper Prime Green - Right Side Zipper - Sovepose
Outwell Camper Prime soveposen er designet til ultimativ komfort på campingturen. Med indbygget, aftagelig pude og aftagelig hætte giver den en personlig soveoplevelse for både familier og fritidscampister. Soveposen kan åbnes helt og bruges som dyne, hvilket giver fleksibilitet til forskellige sovestile. Praktiske funktioner som gennemgående isoleringskant og et letglidende lynlåssystem sikrer nem betjening, mens den indvendige lomme holder småting organiseret. Læs mere om vores Caring Choice-initiativer her.| Størrelse | 235 x 90 cm (LxB) |
| Kropslængde | 200 cm |
| Sæson | 2-3 |
| Yderstof | Polyesterbomuld 80% polyester / 20% bomuld |
| Inderstof | Bomuldsflonel |
| Fyld | 1200 g Isofill, genanvendt polyester |
| Konstruktion | 2-lags offset |
| Lynlås | 2-vejs-lynlås - autolås, "L"-form |
| Temp (Tcomfort) kvinder | 5 |
| Temp (Tlimit) mænd | 0 |
| Temp (Textreme) | -15 |
| Farve | Green |
| Materialesammensætning | Yderstof: 80% polyester / 20% bomuld Inderstof: 100% bomuld Fyld: 100% polyester |
| Caring choice | PFAS fri / Fyld: 100% genanvendt polyester |
| Størrelse (pakket) | 45 x 24 cm |
| Vægt | 2400 g |
| EAN | 5709388158611 |
| Number | 230500 |
| SKU | 230500 |
| EAN | 5709388158611 |
| Brand | Outwell |
| Varetype | Sovepose |
| Brand -> Varetype | Outwell -> Sovepose |
| Varetype -> Brand | Sovepose -> Outwell |
| Manual til Outwell Camper Prime Green - Right Side Zipper - Sovepose | |
| Manual | |
Spar
40%
40%
Fri fragt
Spar
9%
9%
Fri fragt
DKK 1.900,00
På lager




