Spar
12%
12%
Easy Camp Starling Mummy Green 8°c - Left Side Zipper - Sovepose
Tilbuddet udløber 18-04-2026
Pris: 241,95 DKK Før: 274,95
På lager
Leveringstid 2-4 dage
Fragt fra 39,-
Dansk webshop
100 dages returret
Gratis fragt ved 699,-
Specifikationer for Easy Camp Starling Mummy Green 8°c - Left Side Zipper - Sovepose
Starling Mummy Green 8°C soveposen kombinerer lav vægt, kompakt størrelse og funktionalitet, hvilket gør den ideel til 1-2 sæsoner. Med en kropslængde på 190 cm og en single-layer konstruktion er den udstyret med en tovejs autolock lynlås og en fuldlængde lynlåsbaffel med anti-snag beskyttelse. Ekstra funktioner som eksterne ophængsløkker, en hætte med snoretræk og en praktisk pakkepose gør transporten nem.| Størrelse | 210 x 75 x 50 cm (LxBxB) |
| Kropslængde | 190 cm |
| Sæson | 1-2 |
| Yderstof | 190T polyester |
| Inderstof | 190T børstet polyester |
| Fyld | 1 x 150 g/m2 polyesterfiber |
| Konstruktion | Et-lags |
| Lynlås | 2-vejsåbning, automatisk lås |
| Temp (Tcomfort) kvinder | 12 |
| Temp (Tlimit) mænd | 8 |
| Temp (Textreme) | -5 |
| Farve | Green |
| Materialesammensætning | Yderstof: 100% polyester Inderstof: 100% polyester Fyld: 100% polyester |
| Størrelse (pakket) | 34 x 18 cm |
| Vægt | 915 g |
| EAN | 5709388147165 |
| Number | 240203 |
| SKU | 240203 |
| EAN | 5709388147165 |
| Brand | Easy Camp |
| Varetype | Sovepose |
| Brand -> Varetype | Easy Camp -> Sovepose |
| Varetype -> Brand | Sovepose -> Easy Camp |
| Manual til Easy Camp Starling Mummy Green 8°c - Left Side Zipper - Sovepose | |
| Manual | |
Spar
40%
40%
Fri fragt
Spar
9%
9%
Fri fragt
DKK 1.900,00
På lager




